Günümüzde, evimizde ve iş yerlerimizde kepenk ve garaja büyük ihtiyaç duyulmaktadır. İnsanlar evlerinde genellikle apartmanların altında ya da müstakil evlerinin altında ya da yanında bulunan garajlarına araçlarını koymaktadır. Garajlar bir nevi araçların zarar görmesini engellemektedir. Yapılan garajlarda elektronik sistemler kullanılması son yıllarda oldukça trend halini almıştır. Elektronik sistemle meydana getirilen garajlarda garaj kumandası kullanılarak garajın güvenliği ve kolaylığı sağlanmaktadır.                                                                                                                 esentepe kepenk garaj bariyer kumandaları

İşyerleri, gerek ofis gerekse dükkanlarda kepenk sistemi uygulanmaktadır. Eskiden kepenkler el yöntemi ile indirilip kaldırılmaktadır. Bu durum günümüzde hala devam etmektedir. Son yıllarda moda halini alan elektronik kepenkler ile, herhangi bir kuvvet harcamadan kepenk kumandası ile, indirip kaldırılabilmektedir. Bu durum oldukça güvenlidir. Aynı zamanda elektronik kepenk sisteminde anahtar  ve asma kilide ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu durum kepenk kumandası ile kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Yeni açılan birçok iş yerinde uzaktan kumandalı kepenk sistemi kullanılmaktadır. Bu durum iş yeri sahibinin hem kolaylığını sağlamakta hem de iş yerinin güvenliğini sağlamaktadır. Sizde iş yerinize bu tarz uzaktan kumandalı kepenk sistemi kurarak işlerinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. İsterseniz iş yerinizin kapısını yarıya kadar kepenk kumandası ile indirebilirsiniz.

Bariyerler birçok kamu kurumlarında mevcuttur. kamu dairelerinde araç girişlerinde birçok bariyerlere rastlamamız mümkün olmaktadır. Kamu daireleri dışında fabrikalarda ve özel büyük işletmelerde de görülmektedir. Bariyerleri elektronik olarak ayarlatarak bariyer kumandası ile araç giriş çıkışlar hem takip edilmekte hem de ilgili kişiye kolaylık sağlanmaktadır.