Çilingir, bir meslek dalı olarak kabul edilmektedir. Çilingir örnek olan anahtara Chip kontrolü yapıldıktan sonra anahtarın kopyasını çıkarır. Çıkarılan anahtar ile kapınızı, kasalarınızı, otomobillerinizi gibi gerekli olan kapılarınızı açmanızı sağlamaktadır.

Esentepe Çilingir

Çilingir, anahtarın yapım aşamasında oluşan çapakları oradan alarak anahtarınızın kopyalama işlemini gerçekleştirir. Aynı zamanda çilingir kilit açma tutanağı doldurur. Var olan kilitlerinize anahtar yapımı için birçok insan çilingire ihtiyaç duymaktadır. Çilingir günlük hayatımızda oldukça önemli görülmektedir. birçok insan çilingire gerektiğinde gitmektedir. Sürekli olarak çilingir ile iletişim halinde olan insan çok az sayıdadır. Özellikle bir yere giden kişiler evlerine geri döndüklerinde, anahtarlarını evlerinde unuttuklarında çilingire büyük ihtiyaç duymaktadır. Bu durumu en sık gerçekleştiren kişiler ise üniversite öğrencileridir. Öğrenci evlerinde anahtar kaybedilmesi sık görülmektedir. Bu durumda ise çilingire ihtiyaç duyulmaktadır. Çilingirde aynı zamanda baştan anahtar çıkarılması ya da kapı açılma işlemleri gerçekleştirilmez. Çilingir aynı zamanda var olan anahtarlarınızı da çoğaltmaktadır. Böylelikle, anahtarlar çoğaltılabilmektedir. Aile fertlerinden herkese anahtarlar yedeklenerek verilmektedir. Çilingirler için, herhangi bir kapının açılmasında zorluk olmamaktadır. Demir kapı, tahta kapı, otomobil kapısı gibi kapılarda kolay bir şekilde kapıların açılması sağlanmaktadır. Bu durum kişilerin, zor durumda kalmaları önlenmektedir. Aynı zamanda kasalarınıza da kilit yaptırmak için çilingire ihtiyaç duyulmaktadır.

Var olan kilitlerinize anahtarda yaptırarak kasalarınızı sağlıklı ve güven içerisinde kullanabilirsiniz. Kitaplıklarınıza da aynı zamanda kilit sistemini çilingir sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.